Follow by Email

17.12.2013

Po krochmalu

Prace porządkowe w toku. Wczoraj latałam na szmacie po metrach kuchennych. Po umyciu okna pojawił się problem. Otóż moja szydełkowa firanka w choinki nie pasuje. :( Była zrobiona na jedno skrzydło, a teraz mam dwa. Trzeba było wziąć się do roboty i dziergać nową. Udało mi się machnąć już jedną postać zwierza. Potrzebuję jeszcze serce i choinkę, żeby skończyć jedną. Potem druga i pewnie Nowy Rok mnie zastanie :)

Grunt, że jest ciśnienie i nieodłączne poczucie, że czasu wciąż mało. To napędza robotę.  Na szczęście gwiazdy na choinkę już gotowe. Wykrochmalone czekają na drzewko. Zrobiłam 10 szt dużych, a złote, które miały być girlandą też zawisną na choince, ale u Zu w pokoju. Dodatkowo jedna taka, nie do pary, ale jest. (wszystkie są ecru, ale pierwsze zdjęcie w złym świetle zrobione)

Naturalnie zrobiłam pięć sztuk wzorem, który poznałam dzięki Intensywnie Kreatywnej. Wspominałam zdaje się o tym ostatnio. Wzór piękny i wychodzi spod szydełka szybciutko. Zrobiłam również jedną czerwoną, dla kontrastu (ta bez kąpieli w krochmalu).Na koniec moja anielica. Pierwsza w mym życiu artystycznym :) Górną część z dolną połączyłam klejem, perełki na główce również. Podoba mi się :) Miała zawisnąć na choince, ale pozostanie na komodzie. Tam prezentuje się doskonale. 


Na tę chwilę to wszystkie dziergadła świąteczne. Jeśli uda mi się skończyć firaneczki, to jeszcze machnę bombki karczochowe. Wszystko przygotowane, wstążki pocięte, tylko ten czasss.

Pozdrawiam serdecznie
Magda

3 komentarze:

 1. Zazdroszczę umiejętności. Piękne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Marzy mi się taka wydziergana na szydełku zazdrostka do kuchni:) Twoja zapowiada się ślicznie:) W czym krochmalisz gwiazdki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marzenia się spełniają :) Gwiazdki krochmalę najprościej jak można - wkładam je do Ługi, wygniatam, żeby każda nitka nasiąkła, wyciskam, a potem "szpilkuję' na kocu i ręczniku rysując przy tym podłogę :) Kiedyś robiłam wodę z cukrem, ale Ługa sprawdza się doskonale. Pozdrawiam

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...