Follow by Email

13.12.2011

Uwijam się, uwijam....

Nie piszę, jakby zastój mnie dopadł. Nic bardziej mylnego :) Otóż tworzę bez końca. Nie ma dnia, żeby coś nowego - światecznego nie powstało. Złoty Krój na razie na boczek odłożyłam, ale mam go na widoku :)
Od ostatniego wpisu zrobiłam 4 bombki karczochowe. Jedna wielka (5 m czterocentymetrowej wstążki), jedna średnia i dwie małe (7 cm).  Zaczęłam robić kolejną małą. 
Do tego w międzyczasie przygotowałam niespodzianki na Wymiankę Świąteczną u Lucyny . Paczucha już oczywiście wysłana. Odpoczywając od bombek wydziergałam trzy gwiazdeczki szydełkowe, które wczoraj, zaraz po powrocie z pracy rzuciłam do Ługi i upięłam szpilkami :) Już są pięknie usztywnione i zawisną na oknie kuchennym (na które to będę lada chwila szyła zazdroskę świąteczną).
Wczoraj wracając z pracy zajechałam szybciochem do sklepu, żeby dokupić świeczki. Tym razem kupiłam 16 szt. i będę je zdobić tak jak ostatnio, gwiazdkami. Trochę na zamówienie, a reszta jako dodatki do prezentów. 
Do tego muszę jeszcze uszyć dwa chusteczniki (takie do chusteczek obiadowych). Pani z przedszkola Zuzi poprosiła o uszycie chustecznika na podłużne pudełko, ale to już zrobię po świętach, bo mam lekki niedoczas :)
Bezzdjęciowo, bo nadaję zza biurka pracowniczego. :)

Plany mam szerokie i kreatywne jak zawsze :) Będąc w pasmanterii zaopatrzyłam się w piękną, granatową tkaninę, z której to zamarzyłam uszyć sukieneczkę "pensjonarkę" dla mojej Zu. O taką, z białym kołnierzykiem (klik na foto po źródło).


Kupiłam też kawałek lnu i już mam koncepcję na serwetki obszyte koronką. Jedną zresztą wczoraj uszyłam :) ...a tak na próbę :)
Aż mi się w głowie kręci od pomysłów. Ale ja uwielbiam tę robotę :))))
Pozdrawiam serdecznie i postaram się wieczorem uraczyć Was zdjęciami moich tworków.

3 komentarze:

  1. Ta czarna sukieneczka, mimo tego, że czarna, jest urocza, dziewczęca i bardzo elegancka. Pytanie tylko, czy masz zamiar tez szyć ja w czerni, czy może nie?

    OdpowiedzUsuń
  2. Intensywnie Kreatywna, kupiłam granatową tkaninkę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. witam czy posiada może Pani wykrój na taką sukienkę - marze o takiej dla mojej niespełna 2 latki :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...