Follow by Email

10.08.2011

Wielkie odliczanie...

A niech sobie pada, do woli i na maksa. Już w niedzielę przestanie, bo wtedy jadę na urlop. I nie jest to moja fantazja pogodowa, tylko tak głosi Pogodynka - od 14.08 ma być słońce!!! Marzenie o spaleniu tyłka będę mogła zaliczyć do spełnionych. Nie mogę się już doczekać. Od jutra zaczynam się pakować i zbierać wszystko, co potrzebne. Pewnie znów zabiorę torbę wypchaną ciuchami, a cały tydzień spędzę w jednych krótkich spodenkach :) Ale o to chodzi...żadnego spinania, ciśnienia, nacisków ze strony plażowych trendów mody...tylko my, nasze kostiumy kąpielowe, słońce, chillout i różowe wino....duuużo różowego wina :)
Niczego na świecie nie potrzebuję tak, jak odpoczynku i odcięcia od świata. Tylko plaża w Rewie może mi to zapewnić :D
W sobotę, przed wyjazdem na wakacje, mam wesele. Miałam uszyć sobie sukienkę, ale do tej pory tego nie zrobiłam mimo, że mam materiał. Nie kupiłam tez żadnej, bo nic mnie nie powaliło. Szczerze mówiąc nie mam ochoty iść na to wesele. I nie ze względu na pannę młodą, bo tylko dla niej chciałabym tam być, ale przemęczenie materiału jest tak wielkie, że wolałabym zbierać siły i w niedziele raniutko wyjechać. Wiem jedna, że jeśli nie pojawię się chociaż na chwilę, będzie jej przykro, a i ja będę żałować. Rozdartą mam więc duszę na maksa :)
Porządków czas jeszcze się nie skończył...Mieszkanie i samochód ogarnięte, zostało to, co najtrudniejsze do ogarnięcia. Tu nie napiszę nic więcej...cytuję i wracam do pracy....

"Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki, jakie niesie nam los.

Bowiem każdego dnia wraz z dobrodziejstwami słońca Bóg obdarza nas chwilą, która jest w stanie zmienić to wszystko, co jest przyczyną naszych nieszczęść. I każdego dnia udajemy, że nie dostrzegamy tej chwili, że ona wcale nie istnieje. Wmawiamy sobie z uporem, że dzień dzisiejszy podobny jest do wczorajszego i do tego, co ma dopiero nadejść. Ale człowiek uważny na dzień, w którym żyje, bez trudu odkrywa magiczną chwilę. Może być ona ukryta w tej porannej porze, kiedy przekręcamy klucz w zamku, w przestrzeni ciszy, która zapada po wieczerzy, w tysiącach i jednej rzeczy, które wydaja się nam takie same. Ten moment istnieje naprawdę, to chwila, w której spływa na nas cała siła gwiazd i pozwala nam czynić cuda. Tylko niekiedy szczęście bywa darem, najczęściej trzeba o nie walczyć. Magiczna chwila dnia pomaga nam dokonywać zmian, sprawia, iż ruszamy na poszukiwanie naszych marzeń. I choć przyjdzie nam cierpieć, choć pojawią się trudności, to wszystko jest jednak ulotne i nie pozostawi po sobie śladu, a z czasem będziemy mogli spojrzeć wstecz z dumą i wiarą w nas samych.

Biada temu, kto nie podjął ryzyka. Co prawda nie zazna nigdy smaku rozczarowań i utraconych złudzeń, nie będzie cierpiał jak ci, którzy pragną spełnić swoje marzenia, ale kiedy spojrzy za siebie – bowiem zawsze dogania nas przeszłość – usłyszy głos własnego sumienia: „A co uczyniłeś z cudami, którymi Pan Bóg obsiał dni twoje? Co uczyniłeś z talentem, który powierzył ci Mistrz? Zakopałeś te dary głęboko w ziemi, gdyż bałeś się je utracić. I teraz została ci jedynie pewność, że zmarnowałeś własne życie.”

Biada temu, kto usłyszy te słowa. Bo uwierzył w cuda, dopiero gdy magiczne chwile życia odeszły na zawsze."

~Paulo Coelho3 komentarze:

 1. Otóż to!
  Trzeba czasem zaryzykować, żeby spełnić swoje marzenia... postawić wszystko na jedną kartę...
  Wspaniałego urlopu!
  Ściskam czule ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że lubisz Coelho. ja przepadałam za nim swego czasu, teraz pewnie chętnie bym wróciła do niektórych jego książek, ale... na półkach stoją te nowe. W kazdym razie był taki moment w moim życiu, że Coelho trafiał idealnie.

  To szukaj albo szyj tę sukienkę! i to szybko:)) ja na szczęście swoją już mam, więc kamień z serca.


  udanego urlopu życzę!


  Anka

  OdpowiedzUsuń
 3. udanego urlopu życzę! nawet, jeśli bez słońca... odpoczynku, wytchnienia od codzienności, luzu! :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...